Dynamiczna wymiana oleju Brodnica

Jesteśmy doświadczonym warsztatem samochodowym, które wdraża nowoczesne metody serwisowe pojazdów. Jedną z nich jest dynamiczna wymiana oleju w Brodnicy. Jest to innowacyjna metoda konserwacji silnika, która polega na płukaniu układu smarowania podczas wymiany oleju silnikowego. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, gdzie stary olej jest spuszczany z miski olejowej, dynamiczna wymiana pozwala na usunięcie zanieczyszczeń i resztek oleju z całego układu smarowania. Proces ten odbywa się poprzez wprowadzenie specjalnego płynu czyszczącego do układu smarowania, który krąży pod ciśnieniem przez wszystkie jego elementy. Nasz serwis oferuje także czyszczenie DPF.

Dlaczego warto stosować dynamiczną wymianę oleju?

Stosowanie dynamicznej wymiany oleju ma wiele zalet, które przekładają się na lepsze osiągi i dłuższą żywotność silnika. Oto niektóre z nich.

  • Dzięki dynamicznej wymianie oleju cały układ jest dokładnie przepłukiwany. Umożliwia to usunięcie nawet najmniejszych cząstek brudu i wszelkich zanieczyszczeń z układu smarowania silnika.
  • Podczas tradycyjnej wymiany część zużytego oleju miesza się z nowym, co może wpłynąć na jego właściwości smarujące i ochronne. Dynamiczna wymiana oleju eliminuje ten problem, ponieważ stary olej jest całkowicie usuwany z układu, co pozwala na lepsze zachowanie właściwości oleju silnikowego.
  • Dzięki lepszemu oczyszczeniu układu smarowania i zachowaniu właściwości oleju silnikowego, silnik pracuje sprawniej i zużywa mniej paliwa, co przyczynia się do oszczędności paliwa.

Zapraszamy do naszego serwisu.