Dodatkowe usługi serwisowe w Lubiczu

Nasz warsztat samochodowy oferuje szeroki asortyment usług serwisowych w Lubiczu i całym regionie. Inwestujemy w rozwój nowoczesnych usług i stale podnosimy kwalifikacje naszych mechaników. Klienci mogą liczyć na wysoką jakość usług i pewność, że ich pojazd zostanie naprawiony zgodnie z obowiązującymi standardami. Oferujemy nie tylko diagnostykę i mechanikę samochodową, ale także wykonujemy nowoczesne procesy, takie jak czyszczenie filtrów cząstek stałych, wodorowanie silników, czy dynamiczną wymianę oleju silnikowego. Dysponujemy bogatym asortymentem części zamiennych. Dzięki temu klienci mają pewność, że wszystkie potrzebne elementy będą dostępne na miejscu, co znacznie przyspiesza czas realizacji naprawy.

 

Czyszczenie filtrów DPF

Posiadamy w naszej ofercie maszynę do czyszczenia filtrów DPF samochodów wszystkich marek. Przeprowadzamy również całą diagnostykę w kierunku uszkodzenia lub zapchania filtra cząstek stałych. Demontujemy, czyścimy oraz montujemy z powrotem Twój filtr, byś mógł dalej cieszyć się jazdą swoim samochodem, bez przeszkód i z pełnią jego mocy!

 

 

 

 

 

 Czyszczenie

 Wodorowanie silnika

Coraz częściej nasze samochody borykają się z przypadłością jaką jest nagar, osadzjący się na elementach silnika. Wieloletnia eksploatacja czy nawet współczesne technologie doprowadzają do tworzenia się nagaru na wielu elementach silnika tj. tłoki, filtr dpf, turbosprężarka czy zawór egr. Wodorowanie polega na doprowadzeniu wodoru do silnika poprzez dolot powietrza. Wodór spala się w wyższej temperaturze co sprawia, że zgromadzony nagar utlenia się i jest usuwany przez układ wydechowy.

 

 

 

 

 

Wodorowanie silnika

 CZYSZCZENIE UKŁADÓW WTRYSKOWYCH

Silnik Diesla:

czyszczenie całego układu wtryskowego i komory spalania
czyszczenie pompy wtryskowej,
czyszczenie wtryskiwaczy,
czyszczenie komory spalania.

Silnik benzynowy:

rozpuszczanie osadów we wtryskiwaczach i „szynie” wtryskowej
jest to automatyczny cykl czyszczący, który trwa 8 minut,
czyszczenie całego układu wtryskowego, a także komory spalania, zaworu dolotowego – cykl ten trwa od 20 do 40 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia elementów układu wtryskowego, silnik pracuje na specjalnych środkach czyszczących,
zasysanie zanieczyszczeń z siateczki wtryskiwacza – cykl automatyczny trwa 90 sekund na każde 4 wtryskiwacze,
czyszczenie kolektora dolotowego – cykl ten trwa od 15 do 35 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia kolektora dolotowego, silnik w czasie trwania tego procesu pracuje na benzynie i dodatkowo przewodem podciśnieniowym do kolektora dolotowego podawany jest środek czyszczący.

 czyszczenie