Wodorowanie silnika Brodnica

Jesteśmy nowoczesnym serwisem samochodowym, który oferuje między innymi wodorowanie silnika w Brodnicy. Jest to innowacyjna i bezinwazyjna metoda czyszczenia elementów jednostki napędowej, która zyskuje coraz większą popularność w świecie motoryzacyjnym. Pozwala na pozbycie się nagaru, który tworzy się wewnątrz silnika podczas jego eksploatacji. Usługę tę wykonujemy zgodnie z najwyższymi standardami, stosując nowoczesne urządzenia. Warto wspomnieć, że zajmujemy się także dynamiczną wymianą oleju.

Na czym polega wodorowanie silnika?

Wodorowanie silnika to proces, który polega na wprowadzeniu do dolotu silnika mieszanki gazów (wodoru i tlenu) podczas jego pracy. Dzięki zastosowaniu tych gazów temperatura spalania wzrasta, co prowadzi do zjawiska pyrolizy – przemiany nagromadzonego nagaru w gaz i jego wydalenia przez układ wydechowy. W odróżnieniu od innych metod oczyszczania silnika wodorowanie nie wymaga rozbierania silnika ani wymiany filtrów po zabiegu.

Czy czyszczenie silnika wodorem jest bezpieczne?

Czyszczenie silnika wodorem nie stwarza żadnego zagrożenia dla jednostki napędowej, gdyż nie powoduje odrywania się nagromadzonych nieczystości i ich przedostawania się do dalszych części układu. W przeciwieństwie do płukania silnika, które może prowadzić do takich problemów, metoda wodorowania opiera się na użyciu gazu, a nie cieczy, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczeń wnętrza silnika. Warto zaznaczyć, że gromadzenie się nagaru dotyczy zarówno silników benzynowych, jak i jednostek wysokoprężnych.